תובנות

מה שלא עושים בהתחלה, כבר לא עושים. נקודה.

אני בטוחה שכל מי שהתנסה בשיפוץ או בנייה מהנהן עכשיו עם הראש בהסכמה. באופן טבעי, כשאתם בתוך התהליך מתוקצבים, מלאי מוטיבציה והשראה. חיים את הבית, נושמים אותו. רוצים אותו יפה, מסודר ומלא נשמה ואוירה טובה, אז אתם בעניין של לסיים אותו. ותמיד אפשר יהיה בהמשך להוסיף עוד תמונה, אגרטל, עציץ וכד'. אבל אם לא תרכשו ותתלו עכשיו את גופי התאורה בבית מן הסתם החוט עם הנורה העקומה ישאר שם להמון זמן. תחזרו לשגרה, לעבודה, לילדים, לחגים, לטיולים – כבר לא תהיו פנויים פיזית ורגשית בתוך התהליך. אז לסיים לסיים לסיים.

לא לוותר על קונספט

בחרו סגנון עיצובי והתמידו בו. זה יעשה לכם סדר בבחירת החומרים והצבעים והבית יעבוד באופן הרמוני ושלם.

חשוב ומומלץ -  שלבו זול ויקר גם יחד ושמרו על איכות החיים גם אחרי השיפוץ/בנייה.

 

בית זה לא עסק זול. קיים מנעד מחירים בכל החומרים, אבל תמיד איכשהו התקציב מתחיל להתכווץ. 

השקיעו בתשתיות, באנשי מקצוע הגונים שיעשו עבודה טובה, יסיימו בזמן ולא ייעלמו (כי אחרת באמת זול עולה יקר). עם זאת לימדו לשלב בכל שאר הפרמטרים המתחלפים מוצרים במחירים הגיוניים (זו אגב, הגדולה האמיתית של מעצב טוב)

לסיכום: חלקו את התקציב באופן חכם שיישאר כסף להכל - שבסוף תהיה תחושת התחדשות ושמחה.
 

תעוזה - הבית הוא מגרש המשחקים של הדמיון שלך


אחד הטרנדים הכי בולטים בישראל: טרנד לשכנה יש ספה אפורה. יש לו כמה זרמים נוספים הידועים בשמם:
לשכנה יש שטיח גאומטרי, השכנה שפצה מטבח וכו'.
תשתוללו. תעיזו. תשמחו. תתרגשו. כמה שתהיו יותר נועזים ומיוחדים הבית יהיה יותר יפה. ואם לקחתם איש מקצוע שאתם סומכים עליו..תנו לו לעוף..אל תעצרו אותו כל רגע. אל תתייעצו עם כל הדודות והסבתות, חבל... הקונספט נשבר ויש בלגן.  אל תעתיקו, אל תעשו כמו השכנה... כן קבלו פוש או השראה ממנה, אבל תעופו על עצמכם, על הבית שלכם, על קצת ייחוד ושוני.

בית מעצבים באהבה או לא מעצבים בכלל.

אני חייבת לחמותי תודה על שני דברים. אחד, משה בעלי.
והשני "המרכיב הסודי" ואני אסביר. חמותי מבשלת מדהיםםם. כשמבקשים מתכון מהפולניה היא מפרטת ובסוף מוסיפה שהסוד שלה הוא אהבה.

העבודה שלי, היא אהבה גדולה שלי. היא ההגשמה העצמית שלי באופן אבסולוטי. וידוע שמה שיוצא לך מהלב והנשמה אתה אוהב, זה הדבר שאתה הכי טוב בו. היא משלבת בתוכה ידע מקצועי, ניסיון, חוש לאסתטיקה, תשוקה, עדכנות, חדשנות, בית חום ואנשים. עיצוב פנים זה תהליך שנעשה בתבונה, תעוזה ושמחה. בכל רגע נתון בתהליך אני שמה את עצמי בנעליים שלכם ומשם הרצון הוא רק להגדיל ולתת עם המון המון איכפתיות, רגישות ונכונות למקסם את המקום שלכם, בתהליך יעיל נכון ומוצלח.